Facebook Zihnimizi Okuyacak

Facebook hafta başında satın aldığı “CTRL-labs” şirketiyle dikkatleri üzerine çekti. “CTRL-labs” adlı şirketi beyinden gelen komutları algılayan bileklik çalışmaları üzerine yoğunlaşacak. Facebook bu girişimiyle teknolojik cihazları zihnimizle yönlendirmemizi sağlayacak.

Üretilmesi planlanan bileklik beyinden gelen sinyalleri algılayarak kullandığımız teknolojik cihazlara yönlendirecek. Zihnimizi okuyacak bu cihazla birlikte iletişim dünyasıda yeniden şekillenecek. Daha önce de benzer çalışmalar yapan Facebook zihin okuma konusunda önemli derecede ilerleme kaydetti. Facebook AR/VR (artırılmış ve sanal gerçeklik) Başkan Yardımcısı Andrew Bosworth yaptığı açıklamada artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik arasında iletişim kurulacağını ifade etti. İletişim dünyası bu gelişmeyle yeniden şekillenecek.

Facebook çalışmalarında başarılı olduğu takdirde direkt olarak yaşamımıza müdahale edecek bir değişikliğe imza atacak. Örneğin rehberimizden bir kişiyi aramak istediğimizde hiç bir çaba sarf etmeden sadece zihnimizden geçirmek yeterli olacak.  Bu değişime kullanıcıların ne tepki vereceği merak konusu oldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir