Google Personal Safety Uygulamasıyla Acil Durumlarda Yanınızda Olacak

Google geliştirdiği Personal Safety isimli uygulamayla acil durumlarda kullanıcının yanında olacak. Kişisel güvenliği tehdit altında olan kullanıcının önemli bilgilerini yakınlarına ve gerekli birimlere aktararak yardımına koşacak olan google bu uygulamasını ilk olarak ABD’de kullanıma sundu.

Yeni hizmetinde kişisel güvenliği ön plana çıkaran Google uygulamayı ilk olarak ABD’de kullanıma sundu. Kullanıcıların dikkatini çeken uygulama kişinin yer değiştirme hızına, ivmesine ve mikrofondan algıladığı seslere bakarak acil durumda olup olmadığınızı sorgulayacak. Yardıma ihtiyaç olma ihtimalinde öncelikle size soracak. Eğer cevap alamazsa bulunduğunuz ülkenin acil yardım servisine konumunuzu bildirerek sizin adınıza yardım talep edecek.

Özellikle trafik kazası gibi acil müdahale gereken durumlarda ekiplerin olay yerine gelme hızını artırmış olacak. Bunun haricinde uygulamada acil durum kişilerinizi belirlediğinizde konum bilginiz ve iletmek üzere kaydettiğiniz mesaj o kişilere de gönderilecek. Kaza anında telefon kilidiniz olsa dahi Personal Safety uygulamasına erişim açık olacak. Şuan için sadece ABD’de kullanıma sunulan uygulama sadece Google Pixel serisi telefonlar tarafından destekleniyor.

Uygulamayı play store da görmek için tıklayınız.

Google Personal Safety Uygulamasıyla Acil Durumlarda Yanınızda Olacak” için bir yorum

  • 06/10/2019 tarihinde, saat 11:42
    Permalink

    Güzel bir uygulama olmuş, fikir harika;)

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir