iOS 13 Güncellemesi Geldi

iOS 13 Türkiye güncellemesinin 19 Eylül saat 20:00 itibariyle yayınlanacağı açıklandı.

Kullanıcılar merakla yeni güncellemeyi beklerken şirketin bazı eski modeller için güncelleme desteğini kestiği belirtildi. Buna göre apple 2016 öncesi cihazlara iOS 13 desteği vermeyecek.

Güncelleme alamayacak olan cihazlar şu şekilde:

iPhone6, iPhone 5S, iPhone SE.

iOS13 ile birlikte gelecek yenilikler

Yeni güncellemeyle güvenlik tedbirlerini artıran apple arka planda çalışan ve ıp adresi üzerinden veri aktaran uygulamaları sıkı takibe alacak.

Sağlık uygulamasında yapılan değişikliklerle kişi gün içinde yaptığı aktivitelerini günlük rapor bölümünden detaylı olarak inceleyebilecek.

Mail uygulamasını daha kullanışlı hale getirme isteğini yeni klasörleme gelecek olması göz önüne seriyor. Yeni düzenlemeyle istenmeyen postalar da engellenecek.

Haritalar uygulamasıyla kullanıcının sık bulunduğu konumlar daha kolay ayarlanabilecek. Bu şekilde istenilen konuma gitmede kullanıcıya kolaylık sağlanacak.

Mesajlar uygulamasında ki yeniliklerle kullanıcı profil fotoğrafı, kullanıcı adı belirleyebilecek. Uygulama sosyal ağlarla benzer yapıya kavuşacak.

Kullanıcıya gece modu seçeneğinin de sunulması bekleniyor. Bu çalışmada bataryadan daha az güç harcama ve göz yorgunluğunun azaltılması hedefleniyor.

Arkadaş bul ve iPhone’umu bul uygulamaları birleştirilecek. Kullanıcı bütün cihazlarını tek bir tuşla takip etme olanağına sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir